VERNİK JANTLARLA İLGİLİ UYARI !!!

ALMIŞ OLDUĞUNUZ JANTLARA VERNİK KAPLAMA UYGULANMIŞTIR.

JANTINIZIN UZUN ÖMÜRLÜ VE PARLAK OLMASI İÇİN AŞAĞIDAKİ UYARILARIN DİKKATE ALINMASI GEREKMEKTEDİR.

  1. JANTLARINIZI AŞINDIRICI OLMAYAN DETERJANLI YADA SABUNLU SU İLE YIKAYINIZ VE KURULAYINIZ.
  2. JANTLARINIZI , KİMYASAL MADDELERDEN , BENZİN , MAZOT , TİNER , ASETON , ÇAMAŞIR SUYU GİBİ YÜKSEK ASİT İÇEREN MADDELERDEN UZAK TUTUNUZ.
  3. JANTLARINIZIN VERNİK KAPLAMASINA ZARAR VERMESİ SEBEBİYLE PİYASA DA SATILAN JANT TEMİZLEYİCİLERİ , VERNİK PARLATICILARI KULLANMAYINIZ.
  4. PARLATMA İŞLEMİ İÇİN TEMİZ PAMUKLU BİR BEZ KULLANINIZ. KARLI HAVALARDA , BUZLANMAYI ÖNLEMEK İÇİN KARAYOLLARINA DÖKÜLEN TUZLAR , JANTINIZIN VERNİK KAPLAMASI İÇİN EN BÜYÜK DÜŞMANDIR. KARLI HAVALARDA JANTINIZI KULLANDIKTAN HEMEN SONRA DURU SUYLA TEMİZLEMENİZ GEREKMEKTEDİR.
  5. YAĞMURLU HAVALARDA JANTLARINIZA BULAŞACAK ÇAMURLU SULARDA VERNİK KAPLAMAYA ZARAR  VERMEKTEDİR. BU SEBEPTEN JANTLARINIZI MÜMKÜN OLDUĞUNCA KURU TUTMANIZ , TEMİZ BEZLE SIK SIK KURULAYIP, PARLATMANIZ HALİNDE JANTLARINIZ SİZE UZUN SENELER HİZMET EDECEKTİR.

JANTLARIMIZ KULLANIM VE TANITMA KILAVUZU VE GARANTİ BELGENİZ ÜZERİNDE BELİRTİLEN KOŞULLAR DAHİLİNDE ,YUKARIDA BELİRTİLEN KULLANICI HATALARI , KAZA , YANLIŞ MONTAJ,YANLIŞ APLİKASYON , YANLIŞ LASTİK SEÇİMİ VE JANT HASAR ONARIM İŞLEMİ UYGULANMASI GİBİ UYGULAMALAR HARİCİNDE , HER TÜRLÜ , ÜRETİM , MALZEME VE İŞÇİLİK HATALARINA KARŞI 2 SENE GARANTİLİDİR.

İYİ GÜNLERDE KULLANINIZ…LASTİKLERİNİZİN BAKIMI KONUSUNDA ÖNEMLİ NOKTALAR HAVA BASINCI

Gereğinden az basınç lastikler için zararlı faktörlerden biridir. Neticeleri lastik deformasyonu, dayanıklığın azalması, kontrolsüz kullanım ve kazalara neden olabilir. Lastiğinizin hava basıncı gereğinin yarısı kadar olsa dahi görüntüsünde bir değişiklik olmayacaktır.

LASTİKLERİN ROTASYONU

Düzenli olarak lastiklerin yerlerinin değiştirilmesi lastiklerin düzgün olarak aşınması için gereklidir. Periyodik olarak bu rotasyonu yapmanız lastiklerinizin uzun ömürlü olmasını sağlar.

ROT- BALANS AYARI

Arabanızın çukur, tümsek gibi yol hataları nedeniyle sarsılması ROT - BALANS ayarlarınızın bozulmasına neden olacaktır. Bu ayarların bozulması, lastiklerinizin düzensiz aşınmasıyla neticelenir. Bu gibi durumları önlemek için lastiklerinizi yetkili servise düzenli olarak kontrol ettiriniz.

LASTİK TABANI AŞINMALARI

Sürücü tarzının lastik tabanlarını etkileyeceğini aklınızdan çıkarmayın. Sıklıkla lastiklerinizin aşınma durumunu kendiniz kontrol ediniz. Taban olukları, kanalları ve yüzeysel hasar durumunu gözleyin. Bunun için her ay 5 dakikanızı bu iş için ayırmanız yeterlidir. Gerekli durumda OTODİNAMİK AloLastik SERVİSİ her an ve koşulda YARDIMA HAZIRDIR.